fot.auto-swiat.pl

Ford zdecydował się wypuścić na rynek odświeżony model Ka. Jak do tej pory każda generacja produkowana była w innym miejscu. Po Hiszpanii i Polsce przyszedł czas na… Indie.

Debiut Forda Ka miał miejsce w 1996 roku. Łączna sprzedaż modelu na rynku europejskim wynosi około 1,9 miliona egzemplarzy. Pierwsza generacja Ka była produkowana w fabryce koncernu w hiszpańskiej Walencji, a auto bazowało na płycie podłogowej Fiesty. Poza zwykłą odmianą 3-drzwiowego KA, pojawiły się też wersje StreetKa oraz Sport Ka. Druga generacja została zaprezentowana w 2008 roku, produkowana była w Tychach na tej samej konstrukcji na której powstawał Fiat 500. W Polskiej fabryce powstało ponad 51 tysięcy egzemplarzy, a oficjalna produkcja zakończyła się pod koniec maja 2016.

fot.motosnovas.com.br
fot.motosnovas.com.br

Ford zaprezentował niedawno nową generację miejskiego samochodu. Ka będzie wyraźnie większy (prawie 4 metry długości), zmieni się układ karoserii na 5-drzwiową. W salonach dostępny będzie pod nazwą Ford Ka+. Auta, które trafią do europejskich salonów będą produkowane w Sanand w Indiach.
Źródło: FORD